Topošo vecāku kursi - arī online

Šobrīd piedāvājam topošo vecāku kursus internetā (ar Zoom programmu)

Topošo vecāku kursi ir 6 nodarbību cikls:

·       Gatavošanās dzemdībām: dzemdību un pēcdzemdību plāns
·       Dzemdību norise
·       Kā sev palīdzēt dzemdībās?
·       Partnera palīdzība dzemdībās
·       Zīdīšana - teorija un prakse
·       Bērna aprūpe un pēcdzemdību laiks

Ja uz nodarbībām nāksiet secībā no 1. līdz 6., būs vieglāk uztvert stāstīto, jo nodarbības veidotas tā, lai nākošā nodarbība papildinātu iepriekšējā sniegto informāciju un pilnībā to vēlreiz atkārtot nevaram. Tomēr nav arī tā, ka kādu nodarbību izlaižot, viss kļūst nesaprotams.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālruni 20078475 vai e-pastu: centrsliepa@gmail.com

Visas nodarbības topošā māmiņa var apmeklēt viena, bet var (un pat vēlams) apmeklēt kopā ar topošo tēti vai citu atbalsta personu. 
Nodarbību vada dūlas Ilze Veske un 
Līga Vasara-Brakmane, palīdz četru dēlu tētis Oskars Brakmanis. Nodarbības parasti notiek darbdienu vakaros no plkst. 18.00 līdz ~20.15. 

Plānoto nodarbību grafiks - centra "Liepa" kalendārā. Nodarbību apraksti zemāk:

Gatavojoties dzemdībām: dzemdību un pēcdzemdību plāns

Kas ir dzemdību plāns? Vai tādu vajag rakstīt, vai labāk neko neplānot, lai nebūtu vilšanās? Kādi ir dzemdību plāna veidi un to jēga? Izrunājam gan praktiskos sagatavošanās jautājumus - somas saturu un autiņbiksīšu veidus, gan emocionālos - kādas katrs no mums iztēlojas šīs dzemdības, kādi manī ir resursi, lai es tās piedzīvotu pēc iespējas veiksmīgāk. 
Aicinām padomāt arī par pēcdzemdību laiku un to, kāda palīdzība ir pieejama. Dalībnieki saņem izdales materiālus.

Dzemdību norise

Kā sākas dzemdības? Kas ir oksitocīns? Cik centimetru atvērums skaitās pilns?  Kāpēc dzemdības nevar būt nesāpīgas un kāpēc mediķi priecājas par dzemdību sāpēm? Kas notiek ķermenī katrā no dzemdību posmiem? Kādas varētu būt ierosinātas dzemdības un dzemdības ar ķeizargriezienu?
Nodarbībā izrunājam dzemdību teorētiskos pamatus, lai labāk izprastu, kas notiek ķermenī dzemdību laikā, kāda ir dzemdību sāpju loma, kā daba paredzējusi šīs sajūtas atvieglot un kā sieviete var pēc iespējas labāk līdzdarboties, ļaujot bērniņam nākt pasaulē. 
Dalībnieki saņem izdales materiālus.

Kā varu sev palīdzēt dzemdībās

Gatavošanās dzemdībām notiek gan ar ķermeni, gan ar prātu – garīgi, emocionāli un katru reizi no jauna ģimenei dots laiks, lai sagatavotos mazuļa dzimšanai. Ķermeņu fizioloģija ir līdzīga un arī pamatvajadzības dzemdībās ir līdzīgas - drošības sajūta, atbalsts, ļaušanās. Bet kā šīs sajūtas piedzīvot, lai veicinātu dzemdības un palīdzētu sev? Sievietes ir dažādas un atšķiras ceļš - kāda vēlas sev blakus vīru un ciešu tuvumu, bet citai palīdzoša ir vienatne, droša vide. Klusums vai dziesmas, aktīvas kustības vai miers, vēsums vai karsta tēja... nav gatava viena recepte, bet caur sevis iepazīšanu un ieklausīšanos sajūtās, var labāk sagatavoties un sev palīdzēt atbildīgajā brīdī.
Nodarbībā ielūkosimies sajūtu pasaulē caur ķermeņa maņām un izrunāsim daudz praktisku lietu, kas dzemdībās var palīdzēt un kā sieviete pati var atrast savu ceļu uz spēku, lai piedzīvotu ar prieku lielo satikšanos. 

Partnera palīdzība dzemdībās

Lielākā nodarbības daļa veltīta sarunai par tēva lomu dzemdībās, ko katrā posmā var darīt sievietes atbalsta persona (vīrs, draugs, dūla, draudzene, mamma), lai dzemdības noritētu labāk. Izmēģinām dažādas dzemdību un atslābināšanās pozas, elpošanu, masāžu. Nodarbībā izrunājam pirmsdzemdību sajūtas, kāda ir dzemdību sāpju loma, kā saprast, vai šīs ir dzemdības vai tikai priekšvēstneši, kā sieviete emocionāli un fiziski mainās dzemdību gaitā, kas kavē un kas veicina dzemdību darbību. Izrunājam arī tipisku dzemdību aprūpes secību slimnīcā (lai gan rekomendējam doties arī uz slimnīcas apskates nodarbību, kur par šo stāsta vairāk). Ja ir pāri, kas plāno mājdzemdības, atbildam uz jautājumiem par tām.
Tēti un citas atbalsta personas var nākt uz nodarbību arī tad, ja uz slimnīcu līdzi neplāno braukt, jo - dzemdības parasti sākas mājās un visbiežāk sieviete uz slimnīcu nedodas  pirmajā dzemdību minūtē.
Dalībnieki saņem izdales materiālus. Nodarbību vada dūla Līga Vasara-Brakmane un četru dēlu tētis Oskars Brakmanis.

Zīdīšana

Tēmu loks nodarbībā būs plašs, par un ap zīdīšanu, bērna vajadzībām un mammas sajūtām uzsākot zīdīšanu:
Stāstīsim par veiksmīgas krūts zīdīšanas priekšnoteikumiem, par to kā veidojas piens un kas to veicina, rādīsim ērtas barošanas pozas un stāstīsim par pareizu satvērienu. Kādas ir pirmās dienas ar bērnu un barošanas uzsākšana, ko nozīmē barot pēc pieprasījuma vai režīma, kas ir piena krīze un kā zināt vai bērns ir paēdis, un citi jautājumi, kas aktuāli.
Dalībnieki saņem izdales materiālus. Nodarbību vada zīdīšanas konsultantes Līga Vasara-Brakmane vai Ilze Veske.

Mazuļa aprūpe un pēcdzemdību laiks

Grūtniecības laikā liekas, ka lielākais darbs, kas jāpaveic ir dzemdības, tomēr dzīve ar jaundzimušo bērniņu tikai sāksies. Tas ir brīnišķīgs un radošs, tomēr fiziski un emocionāli grūts darbs, kas pirmajā mēnesī vecākus sagaida 24 stundas diennaktī. Nodarbībā centīsimies sagatavoties pēcdzemdību laikam, runāsim par sievietes izjūtām pēc dzemdībām, par bērna aprūpi un vajadzībām, par dažādiem bērna raudāšanas iemesliem, kolikām, par pūriņu un rotaļlietām. Par to, kā vecākiem neapjukt padomu un informācijas gūzmā.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru