Topošo vecāku kursi - arī online

Topošo vecāku kursi ir 7 nodarbību cikls:
  • ·       Gatavošanās dzemdībām
  • ·       Dzemdību norise
  • ·       Kā sev palīdzēt dzemdībās
  • ·       Partnera palīdzība dzemdībās
  •       Dzemdības Liepājas reģionālajā slimnīcā
  • ·       Zīdīšana - teorija un prakse
  • ·       Bērna aprūpe un pēcdzemdību laiks

Ja uz nodarbībām nāksiet secībā no 1. līdz 7., būs vieglāk uztvert stāstīto, jo nodarbības veidotas tā, lai nākošā nodarbība papildinātu iepriekšējā sniegto informāciju un pilnībā to vēlreiz atkārtot nevaram. Tomēr nav arī tā, ka kādu nodarbību izlaižot, viss kļūst nesaprotams.

Visas nodarbības topošā māmiņa var apmeklēt viena, bet var (un pat vēlams) apmeklēt kopā ar topošo tēti vai citu atbalsta personu un cena no tā nemainās. 
Nodarbību vada sertificētas dūlas Ilze Veske un 
Līga Vasara-Brakmane. "Partnera palīdzību dzemdībās" palīdz vadīt četru dēlu tētis Oskars Brakmanis. "Dzemdības Liepājas Reģionālajā slimnīcā" vada vecmāte Ilze Goldmane. 
Nodarbības klātienē notiek darbdienu vakaros no plkst. 18.00 līdz ~20.15. 



Nodarbību ierakstus ir iespējams iegādāties un skatītie sev ērtā laikā, jebkurā pasaules malā. 
Izvēlies atsevišķas lekcijas vai visu ciklu kopā. 
Informācija par tuvākajām lekcijām klātienē vai ierakstu iegādi:  27737888 vai e-pastā: centrsliepa@gmail.com






Gatavojoties dzemdībām: dzemdību un pēcdzemdību plāns

Izrunājam gan praktiskos, gan emocionālos gatavošanās jautājumus. Kādas katrs no mums iztēlojas šīs dzemdības, kādi manī ir resursi, lai es tās piedzīvotu pēc iespējas veiksmīgāk. Kas ir dzemdību plāns? Vai tādu vajag rakstīt, vai labāk neko neplānot, lai nebūtu vilšanās? Kādi ir dzemdību plāna veidi un to jēga?
Aicinām padomāt arī par pēcdzemdību laiku un to, kāda palīdzība ir pieejama. 


Dzemdību norise

Kā sākas dzemdības? Kas ir oksitocīns? Cik centimetru atvērums skaitās pilns?  Kāpēc dzemdības nevar būt nesāpīgas un kāpēc mediķi priecājas par dzemdību sāpēm? Kas notiek ķermenī katrā no dzemdību posmiem? Kādas varētu būt ierosinātas dzemdības un dzemdības ar ķeizargriezienu?
Nodarbībā izrunājam dzemdību teorētiskos pamatus, lai labāk izprastu, kas notiek ķermenī dzemdību laikā, kāda ir dzemdību sāpju loma, kā daba paredzējusi šīs sajūtas atvieglot un kā sieviete var pēc iespējas labāk līdzdarboties, ļaujot bērniņam nākt pasaulē. 

Kā varu sev palīdzēt dzemdībās

Ķermeņu fizioloģija ir līdzīga un arī pamatvajadzības dzemdībās ir līdzīgas - drošības sajūta, atbalsts, miers. Bet kā šīs sajūtas piedzīvot, lai veicinātu dzemdības un palīdzētu sev? Sievietes ir dažādas un atšķiras viņu vajadzības - kāda vēlas sev blakus vīru un ciešu tuvumu, bet citai palīdzoša ir vienatne. Klusums vai dziesmas, aktīvas kustības vai miers. Nav gatava viena recepte, bet caur sevis iepazīšanu un ieklausīšanos, var labāk sagatavoties un sev palīdzēt atbildīgajā brīdī. Uzzināsiet vairāk par elpošanas tehnikām un to nozīmi dzemdībās.
Nodarbībā ielūkosimies sajūtu pasaulē caur ķermeņa maņām un izrunāsim daudz praktisku lietu, kas dzemdībās var palīdzēt. 

Partnera palīdzība dzemdībās

Tēva lomu dzemdībās. Ko katrā posmā var darīt sievietes atbalsta persona (vīrs, draugs, dūla, draudzene, mamma), lai dzemdības noritētu labāk. Izmēģinām dažādas dzemdību un atslābināšanās pozas, elpošanu, masāžu. Nodarbībā izrunājam pirmsdzemdību sajūtas, kāda ir dzemdību sāpju loma, kā saprast, vai šīs ir dzemdības vai tikai priekšvēstneši, kā sieviete emocionāli un fiziski mainās dzemdību gaitā, kas kavē un kas veicina dzemdību darbību. Izrunājam arī tipisku dzemdību aprūpes secību slimnīcā. Ja ir pāri, kas plāno mājdzemdības, atbildam uz jautājumiem par tām.
Tēti un citas atbalsta personas aicinām nākt uz nodarbību arī tad, ja uz slimnīcu līdzi neplāno braukt. Pirms aktīvas dzemdību darbības un arī pēcdzemdību laikā sievietei var daudz palīdzēt ar saprotošu attieksmi, praktiska palīdzību un  iedrošinājumu.

Dzemdības Liepājas reģionālajā slimnīcā

Vecmāte Ilze Goldmane stāsta par aktuālo Liepājas reģionālajā slimnīcā - kādi noteikumi un uzņemšanas kārtība, kādi ir pieejamie līgumi ar slimnīcu un kāda ir bezmaksas dzemdību aprūpe. Rāda video no dzemdību zāles un pēcdzemdību palātām. Stāsta par pieejamiem dzemdību atsāpināšanas veidiem, iespējamo sarežģījumu risināšanas veidiem un ķeizargrieziena operāciju. Par pēcdzemdību aprūpi nodaļā, bērna un mammas izmeklējumiem. Jūs varēsiet uzdot sev interesējošos jautājumus mediķim, kuras ikdienas darbs rit šajā dzemdību nodaļā.

Zīdīšana - teorija un prakse

Tēmu loks nodarbībā būs plašs, par un ap zīdīšanu, bērna vajadzībām un mammas sajūtām uzsākot zīdīšanu.
Stāstīsim par veiksmīgas krūts zīdīšanas priekšnoteikumiem, par to kā veidojas piens un kas to veicina, rādīsim ērtas barošanas pozas un stāstīsim par pareizu satvērienu. Kādas ir pirmās dienas ar bērnu un barošanas uzsākšana, ko nozīmē barot pēc pieprasījuma vai režīma, kas ir piena krīze un kā zināt vai bērns ir paēdis, un citi jautājumi, kas aktuāli.

Mazuļa aprūpe un pēcdzemdību laiks

Grūtniecības laikā liekas, ka lielākais darbs, kas jāpaveic ir dzemdības, tomēr dzīve ar jaundzimušo bērniņu tikai sāksies. Tas ir brīnišķīgs un radošs, tomēr fiziski un emocionāli grūts darbs, kas pirmajā mēnesī vecākus sagaida 24 stundas diennaktī. Nodarbībā centīsimies sagatavoties pēcdzemdību laikam, runāsim par sievietes izjūtām pēc dzemdībām, par bērna aprūpi un vajadzībām, par dažādiem bērna raudāšanas iemesliem, kolikām, par pūriņu un rotaļlietām. Par to, kā vecākiem neapjukt padomu un informācijas gūzmā.






Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru